Parador SPC Basic 5.3 4V

Kompozitná podlaha vo formáte jednolamely s celkovou hrúbkou 5,3 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Dub šedý bielený P1743001
Kalkulačka balení
1 bal = 2.176 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
39,99 €/m2
Spolu: 87,02 € s DPH
72,52 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 20.6.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

SPC kolekcia Parador Basic 5.3 je mimoriadne rozmerovo stabilná, robustná a ľahko udržiavateľná podlaha, ktorá spĺňa najvyššie štandardy dizajnu výrobkov. Máte radi autentický vzhľad?

Dekory so skosením po celom obvode zaručujú realistický dojem a vytvoria výnimočnú atmosféru. Dizajnová podlaha na nosnej doske SPC je vhodná na inštaláciu nad podlahovým vykurovaním. Kolekcia SPC Basic 5.3 má integrovanú izoláciu proti nárazovému hluku, ktorá sa stará o príjemnú akustiku v miestnosti a vysokú úroveň pohodlia pri chôdzi a bývaní.

Kolekcia je pre všetkých, ktorí sú orientovaní na cenu, ale nechcú sa vzdať kvality. V tejto rade nájdete pôsobivý výber atraktívnych drevených podláh, ktoré premenia každý dom na skutočný domov.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Inštalácia systémom Comfort-click

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 31
Celková hrúbka 5,3 mm
Dizajnová 4V drážka
Garancia 15 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1209 mm Šírka 225 mm Výška 5.3 mm Hmotnosť 20.02 kg Dodávateľské balenie 2.176 m2
Rozmery
Hrúbka nášľapnej vrstvy 0,3 mm
Formát 1209 x 225 mm
Hrúbka celkom 5,3 mm
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub šedý bielený
Farebný odtieň Svetlý
Kvalita
Garancia pre domácnosti 15 rokov
Trieda záťaže 23/31
Garancia pre komerčné priestory 5 rokov
Zloženie
Integrovaná podložka ÁNO
Spoj Comfort-Click
Nosič Nosná doska SPC (SPC = Solid Polymer Core)
Zaradenie
Kolekcia Basic 5.3
Typ výrobku Kompozitná podlaha s SPC nosnou doskou
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Dub D036
Odporúčaná podložka Parozábrana (okrem parozábrany ďalšia podložka nie je potrebná, ani vhodná)
Povrch
Štruktúra povrchu Kartáčovaná štruktúra
Povrchová úprava UV vrstva (PUR)
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka (po odsúhlasení výrobcom je možné celoplošné nalepenie do 20 m2)
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Na stiahnutie

  • Manuál na pokládku dizajnových podláh CZ 4.73 MiB
  • Vkládka Parador Basic 5,3 1.72 MiB
  • 254240009802-0 170.97 kiB

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (4 otázky)

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, asi sa to pýta väčšina ľudí, manželka by chcela kúpiť a čistiť podlahu s parným mopom. Je táto kompozitná SPC vinylová podlaha systému click pre parný mop vhodná? Ďakujem za odpoveď.
Roman
18.03.2024
Dobrý deň, Roman, Parador uvádza, že parný mop nie je vhodný pre kompozitné podlahy. Nie je dobré používať akékoľvek abrazívne čistiace prostriedky, vosk na parkety či parné čističe ani leštenku. Tieto procesy môžu negatívne pôsobiť na vzhľad vašej podlahy. Viac informácií nájdete v sekcii údržba a čistenie pri danom produkte. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (8)
Dobrý deň, kúpil som si podlahu PARADOR Dub Memory a rád by som sa informoval, či je nutné dať pod podlahu parozábranu. Podlaha sa bude pokladať na cementový poter s teplovodným podlahovým kúrením. Prosím vás, ak je potrebné položiť fóliu, mohli by ste mi odporučiť konkrétny typ? Ďakujem.
Marek
04.01.2024
Dobrý deň, určite, parozábrana musí byť. Odporúčame originálnu parozábranu značky Parador. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (1)
Dobrý deň, máme od Vás podlahu Parador SPC Basic 5.3 Infinity dub, chcela by som spýtať, či sa môže čistiť občas parným mopom s reguláciou teploty. Ďakujem pekne za odpoveď.
Romana
04.01.2024
Dobrý deň Romana, priamo výrobca Parador uvádza v návode na pokládku, že na podlahu nie je možné používať parné čističe. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)
Zobraziť ďalšiu 1 otázku