Parador Classic 1050 4V

Laminátová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Tradition prírodný P1601449
Kalkulačka balení
1 bal = 2.493 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
25,99 €/m2
Spolu: 64,79 € s DPH
53,99 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 20.6.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia laminátových podláh Classic 1050 otvára široký priestor pre dizajn vďaka inovatívnym dekorom. Kolekciu možno kombinovať s klasickým i moderným štýlom prvkov a je ideálnou voľbou pre nadčasové a elegantné zariadenie.

 

Laminátové podlahy z produktového radu Classic 1050 sú nízkoemisné a nízkoalergické, zdravé na bývanie a mimoriadne ľahko sa čistia. Sú vhodné na inštaláciu nad podlahové vykurovanie.

 

 Vďaka patentovanému klikaciemu mechanizmu so spojom SafeLock® PRO click a nízkej výške dosiek len 8 mm sa podlahy dajú presne a jednoducho inštalovať. Špeciálna jadrová doska Aqua-Proof umožňuje použitie aj vo vlhkých miestnostiach.

 

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

 

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Klik systém Safe Lock® PRO
Návod na pokládku laminátovej podlahy

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 32
Dizajnová 4V drážka
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 194 mm Výška 8 mm Hmotnosť 19.27 kg Dodávateľské balenie 2.493 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Tradition prírodný
Farebný odtieň Stredný
Kvalita
Garancia pre komerčné priestory 10 rokov
Trieda záťaže 23/33
Garancia pre domácnosti Lifetime (doživotná)
Rozmery
Formát 1285 x 194 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Zaradenie
Kolekcia Classic 1050
Typ výrobku Laminátová podlaha
Zloženie
Nosič Drevovláknitá doska HDF Aqua-Proof
Integrovaná podložka NIE
Spoj Safe-Lock PRO
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Dub D099
Odporúčaná podložka Všetky podložky Parador
Povrch
Štruktúra povrchu Elegantná štruktúra
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Realizácie

Realizácia od SOLIDWAY, s.r.o.

Parador Classic 1050 4V Dub Tradition prírodný

Parador Classic 1050 4V Dub Tradition prírodný

Na stiahnutie

  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador 2.71 MiB
  • Vlastnosti laminátových podláh Parador 39.05 kiB
  • Vkladka Parador Laminat Classic 1050 1.05 MiB
  • Manuál na pokládku laminátových podláh CZ 1.97 MiB
  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador SK 9.5 MiB
  • 254240009790-0 166.38 kiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (2 otázky)

Dobrý deň, mám záujem o laminátovú podlahu Classic 1050 Dub Vintage biely s antickou matnou štruktúrou. Mohli by ste mi prosím povedať, z akých líšt si môžem vyberať? Mám na mysli dekor, rozmery a tvar líšt. Ďakujem.
Amiko
04.01.2024
Dobrý deň, obvodové lišty sú aj v dekore podlahy, môžete si ich pozrieť priamo v detaile produktu v sekcii odporúčaného príslušenstva. Priamo v dekore sú výšky 50,60,70mm, ak by ste chceli biele, tie majú na výber ešte viac rozmerov.
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)
Dobrý deň, chystám sa položiť v byte laminátovú plávajúcu podlahu a rád by som sa spýtal na Váš názor ohľadom toho, či uložiť alebo neuložiť plávajúcu laminátovú podlahu pod vstavanú skriňu. Výrobcovia sa o tom niekedy vyjadrujú (negatívne), inokedy nie. Je to skutočne problém? Ak sa rozhodnem ju nepoložiť, ako ju potom ošetriť pri kontakte so skriňou? Ďakujem.
Marcel
04.01.2024
Dobrý deň,
plávajúcu podlahu pod vstavanú skriňu výrobca neodporúča. Určite nie je vhodné do podlahy vŕtať koľajničky. Napriek tomu zákazníci bežne riskujú a dávajú si to. Ak napriek odporúčaniu chcete pokladať aj pod skriňou, tak použite väčšie dilatácie. Najlepšie by bolo, ak ukončíte pokládku pred skriňou a zakončíte ju ukončovacím profilom. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)