• Akcia

KronoOriginal Herringbone 8 4V

Laminátová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Historic 1595947
Kalkulačka balení
1 bal = 0.873 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
24,90 €/m2
Spolu: 21,74 € s DPH
18,11 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 30 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 20.6.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia KronoOriginal Herringbone oslavuje krásu prírody a prináša ju do vášho domova. Dokonalá reprodukcia tradičných stromčekových parkiet s pôvabom masívneho dreva poskytuje odolnosť a pevnosť. S hrúbkou 8 milimetrov zvládne podlaha kolekcie Herringbone aj náročnejšie podmienky rušnej domácnosti.

Laminátové podlahy Herringbone prichádzajú s ôsmimi dekormi a pre nízky tepelný odpor sú vhodné na podlahové vykurovanie. Autentickosť dodáva kolekcii 4-špárová V drážka.

Značka KronoOriginal ponúka širokú škálu produktov aj mimo podláh, a preto je jednoduché podlahu zladiť s nábytkom vo vašom interiéri.

Výrobca laminátových podláh, ako aj stenových a stropných obkladov, patrí svojou paletou výrobkov vo všetkých kvalitatívnych stupňoch k lídrom. KronoOriginal (Kronoflooring) je celosvetovo zastúpený v 90 krajinách v odborných obchodoch pre podlahy a v iných segmentoch odbornej obchodnej siete. Z portfólia značky si vyberiete ponuku krytín drevodekorov aj dlažbových dekorov, vrátane formátov XL a rybia kosť.

Laminátová podlaha je ideálna pre všetkých, ktorí majú záujem o praktickú a dobre vyzerajúcu podlahu za výhodnú cenu. Svojou farebnosťou, prírode vernými štruktúrami povrchu dáva možnosť vytvárať vlastný štýl. Je vhodná do priestorov zariadených moderne, ale aj klasicky. Laminátové podlahy vytvárajú jedinečnú atmosféru miestnosti a sú obzvlášť nenáročné na údržbu a čistenie.

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 32
Dizajnová 4V drážka
Garancia 20 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 630 mm Šírka 126 mm Výška 8 mm Hmotnosť 6 kg Dodávateľské balenie 0.873 m2
Zloženie
Spoj 1clic2go pure+
Kvalita
Garancia pre domácnosti 20 rokov
Trieda záťaže 23/32
Dizajn
Priznaná drážka 4-stranná V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Historic
Vzor Herringbone - rybia kosť
Rozmery
Formát 630 x 126 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty 8285
Odporúčaná podložka Zaťažiteľnosť v tlaku CS min. 150 kPa (15 t/m2) a hrúbka max. 2 mm
Zaradenie
Kolekcia Herringbone 8
Typ výrobku Laminátová podlaha
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové chladenie Podlahový chladiaci systém musí byť vybavený snímačom rosného bodu, aby sa zabezpečilo, že nedochádza ku kondenzácii/skvapalňovaniu pri ochladení podlahy a následnému napučiavaniu podlahy (kondenzácia tiež zvyšuje riziko pošmyknutia na podlahe).
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové chladenie - vhodnosť Vhodné

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát nezávislého monitorovania kontroly bezpečnosti a kvality všeobecných vlastností produktu a priestoru, kde je produkt použitý. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176

Na stiahnutie

  • Čistenie laminátových podláh Krono Original v domácnosti EN 435.53 kiB
  • Čistenie laminátových podláh Krono Original v komerčných priestoroch EN 183.27 kiB
  • Certifikát Antibakteriálnych povrchov podláh Krono Originál EN 258.72 kiB
  • Technicky list Herringbone EN 436.98 kiB
  • Vkládka Krono Original Herringbone 8 4.48 MiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)