Laminát Parador Basic 600 M4V 1285

Laminátová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným miniskosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Montana bielený P1593830
Kalkulačka balení
1 bal = 2.186 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
19,99 €/m2
Spolu: 43,70 € s DPH
36,42 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 20.6.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Basic 600 značky Parador v prevedení 1285 x 243 mm má široký formát, no dĺžku štandardnej lamely. Vysokokvalitná podlaha má moderný a autentický vzhľad a prirodzenú štruktúru s nápadným dekorom.

Zrná dreva vyzerajú realistickejšie ako kedykoľvek predtým. Dizajn akcentuje jednotlivé dosky a pomáha, aby laminátová podlaha pripomínala skutočnú drevenú podlahu. S kolekciou Basic 600 získate do vášho domova pozitívny a útulný pocit.

Vďaka spojeniu SafeLock® PRO click je inštalácia laminátovej podlahy Parador Basic 600 hračkou. Celoplošná impregnácia hrán zabezpečuje spoľahlivú ochranu proti napučaniu, navyše je laminátová podlaha Basic 600 vhodná na pokládku nad podlahové vykurovanie.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Klik systém Safe Lock® PRO
Návod na pokládku laminátovej podlahy

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 32
Dizajnová mini 4V drážka
Garancia 15 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 243 mm Výška 8 mm Hmotnosť 15.83 kg Dodávateľské balenie 2.186 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná Mini-V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Montana bielený
Farebný odtieň Tmavý
Rozmery
Formát 1285 x 243 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Kvalita
Garancia pre domácnosti 15 rokov
Trieda záťaže 23/32
Garancia pre komerčné priestory 5 rokov
Zaradenie
Kolekcia Basic 600
Typ výrobku Laminátová podlaha
Zloženie
Nosič Drevovláknitá doska HDF
Integrovaná podložka NIE
Spoj Safe-Lock PRO
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Dub D029
Odporúčaná podložka Všetky podložky Parador
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka
Povrch
Štruktúra povrchu Prírodná štruktúra
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Odporúčané príslušenstvo

Pripravili sme pre vás zoznam najlepšieho príslušenstva pre vybraný produkt.

Zobraziť všetko vhodné príslušenstvo

Alternatívne produkty

Zvolený produkt Alternatívne produkty
Fotografia Laminát Parador Basic 600 Dub Montana bielený M4V Laminát TrendTime 6 Dub Montana 4V Laminát Parador Basic 600 Chateau plank Dub Montana prírodný M4V
Názov Laminát Parador Basic 600 Dub Montana bielený M4V Laminát TrendTime 6 Dub Montana 4V Laminát Parador Basic 600 Chateau plank Dub Montana prírodný M4V
Značka Parador Parador Parador
Typ výrobku Laminátová podlaha Laminátová podlaha Laminátová podlaha
Kolekcia Basic 600 Trendtime 6 Basic 600
Hrúbka celkom 8 mm 9 mm 8 mm
Formát 1285 x 243 mm 2200 x 243 mm 2200 x 243 mm
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné Vhodné Vhodné
Montáž Plávajúca pokládka Plávajúca pokládka Plávajúca pokládka
Cena 19,99 € 34,99 € 24,99 €
Viac parametrov

Realizácie

Realizácia od ONGA INTERIER

Laminát Parador Basic 600 M4V 1285 Dub Montana bielený

Na stiahnutie

  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador 2.71 MiB
  • Vlastnosti laminátových podláh Parador 39.05 kiB
  • Vkladka Parador Laminat Basic 600 1006.92 kiB
  • Technicky list Laminat Basic 600 DE 175.37 kiB
  • Technicky list kolekcie Basic CZ 405.63 kiB
  • Manuál na pokládku laminátových podláh CZ 1.97 MiB
  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador SK 9.5 MiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (1 otázka)

Dobrý deň, aká je vodoodolnosť tejto podlahy? Ďakujem, Ján.
Ján
04.01.2024
Dobrý deň, táto kolekcia je bežný laminát, vodoodolnosť tam nie je. Táto kolekcia je iná oproti ostatným v tom, že má iný formát lamiel - širší. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (1)