Parador Modular ONE M4V

Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným miniskosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Spirit dymový P1730773
Kalkulačka balení
1 bal = 2.493 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
39,99 €/m2
Spolu: 99,70 € s DPH
83,08 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 23.7.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Modular ONE láme hranice dizajnu každého priestoru. A inšpiruje. Vyrobená v Nemecku a pre najnáročnejších zákazníkov, kolekcia predstavuje extrémne autentické povrchy s hmatateľnou stopou dekoru.

Podlahy majú pružný povrch a integrovaná korková podložka zaisťuje optimálnu akustiku miestnosti, teplý komfort chôdze pod nohami a osobnú pohodu vo vašom priestore. Modular ONE, vyrobený bez akýchkoľvek zmäkčovadiel, spĺňa najvyššie štandardy kvality – prelomový a zdravý produkt v domácnosti.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videá

Klik systém Safe Lock® PRO

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 33
Dizajnová mini 4V drážka
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 194 mm Výška 8 mm Hmotnosť 17.05 kg Dodávateľské balenie 2.493 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná Mini-V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Spirit dymový
Farebný odtieň Tmavý
Kvalita
Garancia pre komerčné priestory 10 rokov
Trieda záťaže 23/33
Garancia pre domácnosti Lifetime (doživotná)
Rozmery
Formát 1285 x 194 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Zloženie
Integrovaná podložka ÁNO
Spoj Safe-Lock PRO
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Dub D093
Odporúčaná podložka Parozábrana (okrem parozábrany ďalšia podložka nie je potrebná, ani vhodná)
Zaradenie
Typ výrobku Kompozitná podlaha s drevovláknitou nosnou doskou
Kolekcia Modular ONE
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka (po odsúhlasení výrobcom je možné celoplošné nalepenie do 20 m2)
Povrch
Štruktúra povrchu Štruktúra dreva
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Alternatívne produkty

Zvolený produkt Alternatívne produkty
Fotografia Kompozit Parador Modular ONE Dub Spirit dymový M4V Kompozit Parador Modular ONE Chateau plank Dub Spirit dymový M4V
Názov Kompozit Parador Modular ONE Dub Spirit dymový M4V Kompozit Parador Modular ONE Chateau plank Dub Spirit dymový M4V
Značka Parador Parador
Integrovaná podložka ÁNO ÁNO
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie
Názov dekoru Dub Spirit dymový Dub Spirit dymový Identický dekor
Formát 1285 x 194 mm 2200 x 235 mm
Hrúbka celkom 8 mm 8 mm
Trieda záťaže 23/33 23/33
Cena 39,99 € 47,49 €
Viac parametrov

Realizácie

Parador Modular ONE M4V Dub Spirit dymový

Na stiahnutie

  • Manuál na pokládku dizajnových podláh CZ 4.73 MiB
  • Vkládka Modular ONE 1.1 MiB
  • 254240009797-0 165.3 kiB

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)