Laminát Parador Trendtime 1 4V

Laminátová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Orech vlašský P1473907
Kalkulačka balení
1 bal = 2.03 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
31,99 €/m2
Spolu: 64,94 € s DPH
54,12 € bez DPH
Na objednávku obvykle do 14 dní
Podlahu si môžete pozrieť v 28 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
O naskladnení a doručení zakúpeného tovaru vás budeme informovať
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Parador Trendtime 1 je stvorená pre dizajn a trendové zariaďovanie na najvyššej úrovni. Súkna, praskliny a výplne vytvárajú očarujúci vintage vzhľad. Laminátová podlaha z produktového radu Parador Trendtime 1 je mimoriadne odolná voči opotrebovaniu a mikroškrabancom.

 

Má zvýšené antistatické vlastnosti a je vhodná na pokládku do vlhkých miestností a nad podlahové vykurovanie. Kolekcia Trendtime 1 sa ľahko inštaluje vďaka doskám, ktoré sú vysoké len 8 mm, a patentovanému klikaciemu mechanizmu so spojom SafeLock® PRO click. Podlaha je zároveň stabilná v spojení a má vynikajúcu ochranu proti napučaniu hrán.

 

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

 

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Klik systém Safe Lock® PRO
Návod na pokládku laminátovej podlahy

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 32
Dizajnová 4V drážka
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 158 mm Výška 8 mm Hmotnosť 15.87 kg Dodávateľské balenie 2.03 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Orech
Názov dekoru Orech vlašský
Farebný odtieň Tmavý
Kvalita
Garancia pre komerčné priestory 10 rokov
Trieda záťaže 23/32
Garancia pre domácnosti Lifetime (doživotná)
Rozmery
Formát 1285 x 158 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Zloženie
Nosič Drevovláknitá doska HDF Aqua-Proof
Integrovaná podložka NIE
Spoj Safe-Lock PRO
Zaradenie
Typ výrobku Laminátová podlaha
Kolekcia Trendtime 1
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Orech vlašský D001
Odporúčaná podložka Všetky podložky Parador
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka
Povrch
Štruktúra povrchu Štruktúra dreva
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Alternatívne produkty

Zvolený produkt Alternatívne produkty
Fotografia Parador Trendtime 1 Orech vlašský 1473907, Laminátová podlaha 8 mm AC4/32 4V Parador Basic 200 Orech vlašský 1426419, Laminátová podlaha 7 mm AC3/31
Názov Parador Trendtime 1 Orech vlašský 1473907, Laminátová podlaha 8 mm AC4/32 4V Parador Basic 200 Orech vlašský 1426419, Laminátová podlaha 7 mm AC3/31
Značka Parador Parador
Typ výrobku Laminátová podlaha Laminátová podlaha
Kolekcia Trendtime 1 Basic 200
Formát 1285 x 158 mm 1285 x 194 mm
Hrúbka celkom 8 mm 7 mm
Garancia pre komerčné priestory 10 rokov 5 rokov
Názov dekoru Orech vlašský Orech vlašský Identický dekor
Cena 31,99 € 16,99 €
Viac parametrov

Na stiahnutie

  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador 2.71 MiB
  • Vlastnosti laminátových podláh Parador 39.05 kiB
  • Vkladka Parador Laminat TT1 1.04 MiB
  • Technicky list Laminat Trendtime 1 DE 198.84 kiB
  • Manual na pokladku laminatovych podlah CZ 1.97 MiB
  • Sprievodca laminatovymi podlahami Parador SK 9.5 MiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)