• -38%

Parador Trendtime 3 Herringbone M4V

43600000680
Drevená podlaha Parador Trendtime 3 vo vzore rybia kosť (herringbone) s 2,5mm vrchnou vrstvou z masívneho dreva a 4-stranným mini skosením hrán

Zvoľte si variant

Odtieň dekoru sa môže líšiť od obrázku.

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Drevená podlaha Parador Trendtime 3 je zárukou mimoriadne kvalitného a príjemného bývania. Táto ušľachtilá drevená podlaha zaujme použitím vysokokvalitného dubového dreva a tradičným vzorom pokládky vo forme rybej kosti. Ako napovedá názov, tento typ Herringbone je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších trendov v dizajne podláh.

Vrchná vrstva z masívneho dreva sa vyznačuje živým vzhľadom, ktorý zdôrazňuje zemitý charakter dreva. Kolekcia Trendtime 3 má okolité mini skosenia , ktoré diskrétne prerušujú vzhľad inštalovaných lamiel, a tak poskytujú tradičný zážitok z parkiet.

Vďaka inovatívnemu systému Allround Click System je inštalácia drevenej podlahy Parador Trendtime 3 hračkou - dokonca aj na podlahové vykurovanie. Celá kolekcia poskytuje príjemný a teplý pocit pod nohami. Hrúbka vrchnej vrstvy je približne 2,5 mm a disponuje impregnáciou. S touto podlahou potešíte seba aj prírodu, keďže na jej výrobu využíva Parador prevažne drevo z trvalo udržateľných zdrojov.

Drevené podlahy v sebe spájajú prírodné vlastnosti s exkluzivitou, pričom máte na výber medzi rôznymi povrchovými úpravami ako olej, matný lak či rôzne štruktúry. Drevená podlaha môže byť použitá vo všetkých obytných priestoroch a v závislosti od intenzity používania aj v kanceláriách a obchodných priestoroch. Podlaha však nie je vhodná v mokrých miestnostiach.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete . Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou. Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať.

Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami.A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”. Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu , ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 10,5 mm
Dizajnová mini 4V drážka
Garancia 25 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Pečať “RealWood” vďaka European federation of parquet industry označuje podlahy vyrobené zo skutočného dreva. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Často kladené otázky

Dá sa drevená podlaha celoplošne nalepiť?

Celoplošné lepenie predstavuje síce drahší, ale vo väčšine prípadov najvhodnejší spôsob inštalácie drevenej podlahy. Celoplošne nalepená drevená podlaha drží na svojom mieste a slúži roky.

Je dovolené pokladať drevenú podlahu na OSB dosky?

Áno, pri použití vhodnej podložky bez parozábrany môžete ako podklad využiť aj OSB dosky.

Sú na drevenej podlahe viac vidieť mikroškrabance a ako sa dajú opraviť?

Závisí aj od svetlosti zvoleného dekoru, štruktúry a povrchovej úpravy. Na opravu škrabancov na drevenej podlahe existujú špecializované opravné sady.

Môžem použiť drevenú podlahu aj na podlahové kúrenie?

Áno, počítajte však s dlhším nástupom tepla. Podlaha ale zároveň vydrží teplá dlhšie po vypnutí kúrenia.

Je možné prebrúsiť drevené podlahy? Ak áno, koľkokrát je možné prebrúsenie?

Áno, drevené podlahy je možné prebrúsiť, avšak počítajte s tým, že pri kartáčovanej štruktúre ju stratíte. V závislosti od použitej techniky a výšky nášľapnej vrstvy je možné prebrúsenie 1 až 3 krát.

Prečo je dôležitá výška nášľapnej vrstvy pri drevenej podlahe?

Nášľapná vrstva určuje vzhľad aj funkčnosť podlahy. Čím vyššia nášľapná vrstva, tým odolnejšia podlaha. Výška tejto vrstvy určuje aj to, ako často je možné podlahu prebrúsiť.

Budem sa musieť o drevenú podlahu starať viac?

Áno, drevená podlaha si vyžaduje o niečo vyššiu starostlivosť. Nejde však o nič dramatické, podlahu stačí okrem bežného čistenia v určitých časových intervaloch oživiť – ošetriť ju špeciálne určitými prípravkami.

Môže byť drevená podlaha 100% vodoodolná?

Nie, pri použitých prírodných materiáloch nemôže byť 100% vodoodolná.

Existuje drevená podlaha vo formáte pripomínajúcom staré parkety?

Áno, tento vzor sa nazýva rybia kosť, alebo po anglicky Herringbone. Lamely sú rôznej šírky a dĺžky, ale kladú sa práve do charakteristického vzoru rybej kosti. Ďalším zaužívaným názvom je stromček, presnejšie kladenie podlahy do stromčeka. Vo všetkých prípadoch ide o rovnaký typ vzoru podlahy.

Čo znamená kartáčovaná štruktúra a lakovaná/olejovaná povrchová úprava?

Kartáčovaná štruktúra podlahy znamená, že výrobca povrch upravil kartáčom a dal mu charakteristickú štruktúru dreva, ktorá sa líši od hladkých povrchov. Lakovaný povrch podlahy jej dodáva lesk a odolnosť, olejovaná povrchová úprava je najprirodzenejšia zo všetkých podláh na trhu.

Môžem drevenú podlahu položiť kdekoľvek v domácnosti?

Drevená podlaha je dizajnová a komfortná, ak ju položíte do miestnosti, kde príde do styku s vodou (kúpeľne, predsiene, kuchyne), musíte počítať s nižšou odolnosťou voči vode oproti napríklad kompozitnej podlahe. Je to logické, prírodný materiál dreva nebude nikdy vodeodolný.

Otázky od zákazníkov (1 otázok)

Dobrý deň, kúpili sme si podlahu Parador Trendtime 3 Dub Pure 1601580. Chcela by som sa len spýtať ohľadom pokládky, či je najlepšie lepiť a ak áno, ktoré lepidlo odporúčate. Ďakujem.
Martina
21.12.2023
Dobrý deň. Podlaha je drevená a je vhodná aj na nalepenie, ale podklad musí byť 100% rovný. Odporúčané lepidlo je SikaBond Rapid DPM a lepidlo SikaBond-52 Parquet .
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (1)