Parador SPC Classic 2070 4V

Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 5,5 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Prestarnuté drevo bielené P1744620
Kalkulačka balení
1 bal = 1.904 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
47,99 €/m2
Spolu: 91,37 € s DPH
76,14 € bez DPH
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 20.6.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Zdravá, antibakteriálna a hygienická podlaha z kolekcie Classic 2070 od značky Parador je robustná a ľahko sa čistí. To ju predurčuje aj na použitie do náročných priestorov. Je nekompromisná v kvalite a klasická v dizajne.

Majte doma pod nohami tichú a teplú podlahu, ktorá vytvára autentický dojem. Kolekcia Classic 2070 a jej kartáčovaná štruktúra disponuje mimoriadne prirodzeným vzhľadom, umocneným brúseným povrchom. Dizajnová podlaha Parador SPC Classic 2070 je 100% odolná voči vode, a preto ju možno bez problémov inštalovať vo vlhkých miestnostiach. Kolekcia patrí k najobľúbenejším v Európe.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Inštalácia systémom Comfort-click

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 6 mm
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1209 mm Šírka 225 mm Výška 6 mm Hmotnosť 21.23 kg Dodávateľské balenie 1.904 m2
Rozmery
Hrúbka nášľapnej vrstvy 0,55 mm
Formát 1209 x 225 mm
Hrúbka celkom 6 mm
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Ostatné dreviny
Názov dekoru Prestarnuté drevo bielené
Farebný odtieň Svetlý
Kvalita
Trieda záťaže 23/33
Garancia pre domácnosti Lifetime (doživotná)
Zaradenie
Kolekcia Classic 2070
Typ výrobku Kompozitná podlaha s SPC nosnou doskou
Povrch
Štruktúra povrchu Kartáčovaná štruktúra

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Alternatívne produkty

Zvolený produkt Alternatívne produkty
Fotografia Kompozit Parador SPC Classic 2070 Old wood bielený 4V Vinyl Parador Classic 2030 Vybledé drevo bielené
Názov Kompozit Parador SPC Classic 2070 Old wood bielený 4V Vinyl Parador Classic 2030 Vybledé drevo bielené
Značka Parador Parador
Kolekcia Classic 2070 Classic 2030
Typ výrobku Kompozitná podlaha s SPC nosnou doskou Vinylová podlaha s drevovláknitou nosnou doskou HDF
Hrúbka nášľapnej vrstvy 0,55 mm 0,55 mm
Hrúbka celkom 6 mm 9,6 mm
Podlahové kúrenie - vhodnosť - Vhodné
Montáž - Plávajúca pokládka
Cena 47,99 € 49,99 €
Viac parametrov

Na stiahnutie

  • Manuál na pokládku dizajnových podláh CZ 4.73 MiB
  • Vkládka SPC Classic 2070 1.76 MiB
  • 254240009803-0 162.42 kiB

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (5 otázok)

Dobry den, je mozne SPC (kompozit) podlahu od firmy Parador celoplosne lepit?
Michal K.
25.02.2024
Dobrý deň, SPC kompozitné podlahy značky Parador je možné lepiť do 20 m². Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (7)
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak máme podlahu Parador Clasic 2070 a dom má rozmer 150 m², môžeme ju klásť v celku alebo ju medzi prechodmi do izieb oddeľovať? Ďakujem.
Lukáš
04.01.2024
Dobrý deň, musíte podlahu dilatovať vo dverách a neskôr potom dilatácie prekryjete prechodovými lištami. Nesmie sa to pokladať v celku pri členitom pôdoryse. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (4)
Dobrý deň, v popise produktu sa píše: -Rozmerovo stabilná pre plochy až do 400 m² (20 x 20m) -Bez dilatácie medzi miestnosťami Tu odpovedáte, že je nutné dilatovať, tak ako je to správne? Sú ostatné informácie k produktu dobre alebo tiež neplatia úplne? Ďakujem.
Anton
04.01.2024
Dobrý deň, áno informácie sú správne, ale ... 20x20 m2 môžete klásť v kuse v rámci jednej miestnosti, avšak váš pôdorys domu alebo bytu nie je jedna miestnosť. Takže nutné dilatácie sú tam, kde by tvar kladenej plochy bol do tvaru L, U, T alebo iných ... čo štandardne býva. Ak chcete, zašlite nám pôdorys, podlahu ktorú ste si vybrali, a my vám vyznačíme to, kde sú nutné dilatácie a kde nie. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (5)
Zobraziť ďalšie 2 otázky