Premium XL 8/32 4V

Laminátová podlaha v prevedení XL jednolamela s celkovou hrúbkou 8 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Hamilton 1486548
Kalkulačka balení
1 bal = 2.521 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
15,90 €/m2
Spolu: 40,08 € s DPH
33,40 € bez DPH
vyrobené v Nemecku.
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 5.3.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

S hrúbkou 8 milimetrov a skosením všetkých štyroch hrán predstavuje táto podlaha skvelý pomer medzi cenou a dizajnovým výkonom.Laminátová podlaha Premium Laminate Flooring v sebe ukrýva nemeckú precíznosť a štýl. Vysoká kvalita a moderný dizajn s rozmermi 327 x 8 x 1285 mm je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie štýlu a funkčnosti. Šírka viac ako 32 centimetrov je dizajnovým skvostom a pasuje najmä do širších interiérov., ale zároveň ľahko manipulovateľná.

Vďaka svojej pevnosti a odolnosti je vhodná pre domácnosti s vyššou frekvenciou chôdze. Kvalitný dizajn a textúra imitujúca drevo pridávajú interiéru teplý a príjemný pocit. Premium Laminate Flooring podlaha je vhodná pre obývacie izby, spálne, kancelárie aj komerčné priestory.

Videa

Inštalácia systémom Twin clic

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 8 mm
Záťažová trieda 32
Dizajnová 4V drážka
Garancia 20 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 327 mm Výška 8 mm Hmotnosť 18 kg Dodávateľské balenie 2.521 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Hamilton
Farebný odtieň Stredný
Rozmery
Formát 1285 x 327 mm
Hrúbka celkom 8 mm
Kvalita
Garancia pre domácnosti 20 rokov
Trieda záťaže 23/32
Povrch
Štruktúra povrchu hladká
Zaradenie
Typ výrobku Laminátová podlaha
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové chladenie Podlahový chladiaci systém musí byť vybavený snímačom rosného bodu, aby sa zabezpečilo, že nedochádza ku kondenzácii/skvapalňovaniu pri ochladení podlahy a následnému napučiavaniu podlahy (kondenzácia tiež zvyšuje riziko pošmyknutia na podlahe).
Podlahové chladenie - vhodnosť Vhodné

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát nezávislého monitorovania kontroly bezpečnosti a kvality všeobecných vlastností produktu a priestoru, kde je produkt použitý. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176.

Realizácie

Realizácia od LEDOServices s.r.o.

Premium XL 8/32 4V Dub Hamilton

Na stiahnutie

  • Cistenie laminatovych podlah Krono Original v domacnosti EN 435.53 kiB
  • Cistenie laminatovych podlah Krono Original v komercnych priestoroch EN 183.27 kiB
  • Certifikat Antibakterialnych povrchov podlah Krono Original EN 258.72 kiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)