Vyberáme podlahu do domova so psíkom: Naše tipy!

 • Inšpirácie
12. jún 2024

Vybrať si podlahu do domácnosti so psíkom môže byť niekedy hotová dilema. Uprednostniť komfort, alebo trvácnosť? A aký typ podlahy je vhodný aj pre psa? Na to sa pozrieme v tomto článku, tak neodchádzajte.

Žiadna podlaha nie je tak odolná ako betón, a žiadna tak komfortná ako koberec. Starý podlahársky vtip, ktorý ale najlepšie ilustruje podstatu výberu novej podlahy. Kompromis. Pri podlahe volíme medzi pohodlnosťou a odolnosťou. A to určuje, ktorý druh si napokon zvolíme.

Dnes sa pozrieme na to, akú podlahu vybrať do domu alebo bytu so psom. Štvornohý miláčik je veľmi často plnohodnotným členom domácnosti. A pobytu psíkov u vás doma sa musí prispôsobiť aj voľba vašej novej podlahy. Na čo si teda dať pozor?

Podlaha pri psovi musí byť najmä odolná

Trvácnosť je prvá charakteristika pri voľbe podlahy do domácnosti so psom. Vyberte si materiály odolné voči poškriabaniu a preliačeniu, ako je napríklad vinyl alebo laminát. Trieda odolnosti laminátových podláh na úrovni AC5 vám poskytne dostatočnú odolnosť. Žiaľ, podlaha už nebude tak komfortná.

Parametrom pri výbere musí byť aj vodoodolnosť. Vinylové podlahy vedia byť 100% vodoodolné, lamináty žiaľ nie. Ideálne sú podlahy, ktoré zvládnu rozliatie a nehody bez poškodenia, napríklad aspoň čiastočne odolný laminát alebo spomínaný vinyl. Rozhodnite sa tiež pre povrchy, ktoré sa ľahko čistia a udržiavajú.


Posledným bodom výberu je protišmykovosť povrchu. Vsaďte na hodnotu aspoň na úrovni R9. Podlaha, ktorá má dobrú trakciu zabezpečí, aby sa vaše domáce zvieratá nešmykli. Na prvom mieste je aj ich bezpečnosť. A prečo nedať teda rovno dlaždice? Kvôli pohodliu.

A v neposlednom rada je aj dôležitý dizajn, s ktorým budete spokojní aj vy po estetickej stránke vášho bývania. V ponuke laminátových podláh nájdete všestranný výber drevodekorov, ktoré svojou povrchovou úpravou pripomínajú drevené podlahy. Nemecká značka PARADOR ponúka naozaj unikátny povrchový dizajn podláh, ktoré v pomere ceny a kvality vás chytí za srdce. Pozrite si celú ich ponuku laminátových podláh.

Pohodlné podlahy do domácnosti, ktoré zvládnu aj zvieratko

Zohľadnite pohodlie pre vašich domácich miláčikov. A vo finále aj pohodlie pre vás, ako hlavných užívateľov priestoru. Odolnejšie povrchy, ako je vinyl a laminát, sú pre labky domácich miláčikov šetrnejšie než dlažba a zároveň vy máte istotu. Zameraním sa na tieto faktory môžete vybrať podlahu, ktorá odolá výzvam domácnosti s domácimi zvieratami a zároveň si zachová štýl a funkčnosť.

Pripravili sme si pre vás tri kolekcie z našej ponuky, ktoré považujeme za priam ideálnu voľbu v prípade, že máte doma psíka. Alebo pokojne aj viac domácich zvierat.

SolidStep Living

  Naša privátna značka, v ktorej sme skĺbili kvalitné parametre laminátovej podlahy a dostupnú cenovku. Hrubá až 8 milimetrov poskytuje laminátová podlaha SolidStep potrebnú stabilitu. Trieda oderu je tu na úrovni AC4, teda druhá najvyššia možná.

  Parador Classic 1050

  Posúvame sa do vyššej kategórie laminátu, a to k nemeckej prémiovej značke Parador. Za svoje peniaze tu ale dostávate už skutočne to najlepšie – najvyššiu triedu oderu AC5 a protišmykovú triedu DS. A tiež odolnosť voči vode až 48 hodín. Jednoducho jasný favorit medzi laminátmi pre domácich miláčikov. Komfortná chôdza a autentický vzhľad sú len príjemné bonusy.

  Gerflor Virtuo 55

   Posledným našim tipom je Gerflor Virtuo 55, vyššia rada zaujímavej kolekcie známeho francúzskeho výrobcu. A v čom je táto kolekcia skvelá? Lepený vinyl je 100% vodoodolný, navyše táto kolekcia skutočne vydrží. A máte tu na výber dlažbové dekory, drevodekory aj formát rybia kosť. Jednoducho si viete celú domácnosť vybaviť jednou kolekciou. Ale s rôznymi dekormi či formátmi.

   Populárne články

   Pridajte sa do nášho newslettra a dostávajte pravidelnú dávku informácií o podlahách