Afirmax Legnar Ultra - drevodekory 4V

436000002452
Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 4 mm a 4-stranné skosenie hrán, synchrónna štruktúra

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Pre tých, ktorí chcú mať ten najprirodzenejší pocit skutočného dreva, pripravila značka AFIRMAX kolekciu LEGNAR ULTRA. Okrem krásneho vzhľadu poskytuje vysokú odolnosť.

 Nový LEGNAR ULTRA je vyrobený technológiou synchrónneho embosovania a vytvára tak reálnu štruktúra dreva, ktorá dokonale kopíruje jeho kresbu. Navyše má tiež unikátne skosenie hrán, inšpirované prirodzeným, hladkým spojením drevených dosiek.

Značka AFIRMAX sa špecializuje na kompozitné podlahy s využitím moderných podlahových technológií. V jej portfóliu ponúka kompozitné SPC podlahy založené na technológii HD Mineral Core, vďaka ktorej sú vyrábané podlahy mimoriadne odolné.

Sortiment ponúka na výber AFIRMAX podlahy v rôznych dekoroch ako drevo, kameň či betón, a preto si v ňom nájde svoj štýl úplne každý. AFIRMAX je súzvuk prírody a moderných technológií. K podlahám v štandardných, dlažbových, veľkoformátových rozmeroch pribudla novinka rybia kosť. Značka ponúka pasujúce soklové lišty, podložky pod podlahu a doplnky k podlahám.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 4 mm
Dizajnová 4V drážka
Garancia 15 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikovaný klikový spoj 2G Välinge, ktorý je jednoduchý na inštaláciu a zároveň pevný a odolný. Zámky sú vhodné na krátke aj dlhé spoje a všetky rozmery lamiel. Výrobca je členom asociácie výrobcov podláh MMFA, ktorá zodpovedá za technologické postupy, materiály a dôveryhodnosť výrobcu. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)