• -10%

Afirmax BiClick Floor - drevodekory

436000002161
Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 4 mm a bez skosenia hrán

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kompozitné podlahy z kolekcie BiClick sú klasika. Postavené na minerálnom jadre a technológii HD MINERAL CORE sú extrémne odolné, nárazuvzdorné a vodeodolné. Vďaka svojej malej hrúbke sú tieto panely perfektné ako renovačný materiál kladený na staré dlaždice.

Trieda záťaže 23 poskytuje možnosť pokládky vo všetkých miestnostiach domu a vysoká rozmerová stálosť umožňuje položiť až 200 metrov štvorcových bez dilatačných škár, prahov a profilov. Kolekcia BiClick je dostupná v desiatich klasických dubových vzoroch. Prírodné farby a jemná kresba budú ladiť s akýmkoľvek štýlom interiéru.

Značka AFIRMAX sa špecializuje na kompozitné podlahy s využitím moderných podlahových technológií. V jej portfóliu ponúka kompozitné SPC podlahy založené na technológii HD Mineral Core, vďaka ktorej sú vyrábané podlahy mimoriadne odolné.

Sortiment ponúka na výber AFIRMAX podlahy v rôznych dekoroch ako drevo, kameň či betón, a preto si v ňom nájde svoj štýl úplne každý. AFIRMAX je súzvuk prírody a moderných technológií. K podlahám v štandardných, dlažbových, veľkoformátových rozmeroch pribudla novinka rybia kosť. Značka ponúka pasujúce soklové lišty, podložky pod podlahu a doplnky k podlahám.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 32
Celková hrúbka 4 mm

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Výrobca je členom asociácie výrobcov podláh MMFA, ktorá zodpovedá za technologické postupy, materiály a dôveryhodnosť výrobcu. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (1 otázka)

Dobrý deň, prosím Vás, aký je rozdiel pri týchto dvoch podlahách: Afirmax BiClick Floor Dub Jersey CBC 41102 && Afirmax LEGNAR Dub Jersey CLE 41102. Konkrétne, čo znamená CBC a čo CLE. Ďakujem.
Jana
21.12.2023
Dobrý deň, rozdiel je v rozmeroch lamely i v povrchovej úprave. Legnar je širší formát lamely a aj krajší vzhľad má, taký autentickejší.
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)