• -46%

Parador SPC Trendtime 5 4V

436000002359
Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 6 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Výkonná a jedinečná kolekcia SPC Trendtime 5. Dokazuje, že doma môžete mať zdravé bývanie s nízkoemisným produktom. Ten zaručí dobrú klímu v interiéri.

Minerálna štruktúra kolekcie je výrazom prirodzenosti. Charakter jemných kamenných podláh je prirodzeným spôsobom imitovaný pórovito-drsným povrchom. SPC kolekcia Parador Trendtime 5 je k dispozícii ako veľkoplošná dlažba, plní aj funkciu odolnosti a ľahko sa čistí.

Vďaka tomu je obzvlášť vhodná do domácností s deťmi, alergikmi alebo dokonca štvornohými spolubývajúcimi. Nosná doska SPC umožňuje použitie vo vlhkých miestnostiach, keďže je kolekcia 100% odolná voči vode. Je vhodná na pokládku na podlahové vykurovanie a podlahové chladenie a má aj nárazovú zvukovú izoláciu.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 6 mm
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (2 otázok)

Dobrý deň, zaujímalo by ma, aká je emisná trieda prchavých látok pre túto podlahu. Ďakujem
Mariann
04.01.2024
Dobrý deň, táto podlaha má najlepšiu možnú triedu pre emisiu prchavých látok COV na úrovni A+. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)
Dobrý deň, prosím Vás, neviete náhodou čo znamenajú nápisy a znaky na podlahe P.č.: P1744820? Ďakujem
Adam
21.12.2023
Dobrý deň, tie znaky sú náhodné, nemajú hlbší význam - je to dizajnová podlaha. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)