• -35%

Parador Modular ONE Hydron M4V 1290

436000002354
Kompozitná podlaha s celkovou hrúbkou 5,5 mm a 4-stranným miniskosením hrán

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Parador Modular ONE Hydron pomôže premeniť každú kúpeľňu na oázu dobrého pocitu s reálne vyzerajúcim vzhľadom dreva a dlaždíc. Nízkoemisná kolekcia spĺňa najvyššie nároky, je vybavená špeciálnou jadrovou doskou a akustickým podkladom, zároveň je odolná voči vode.

Modular ONE Hydron je vďaka svojej nízkej montážnej výške mimoriadne vhodný aj na renováciu. Reliéfna štruktúra dreva poskytuje autenticky reálny dojem dreva, ktorý môžete cítiť. Efektné sú aj celoplošne skosené dlhé a koncové hrany, ktoré ešte viac zdôrazňujú dojem skutočnej drevenej podlahovej dosky.

Kolekcia Parador Modular ONE Hydron nerobí žiadne kompromisy a presvedčí vlastnosťami - je zdravá na bývanie, neobsahuje zmäkčovadlá a zabezpečuje dobrú klímu v interiéri. Výber dekorov z kolekcie Modular ONE nájdete aj v kolekcii Modular ONE Hydron, čo znamená, že rôzne miestnosti s rôznymi požiadavkami možno jednotne navrhnúť.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 5,5 mm
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (2 otázky)

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, aká je povolená maximálna tolerancia nerovnosti na 1 meter dĺžky. Druhá otázka znie, či je možné pokladať parkety na OSB dosky. A posledná otázka znie, akú maximálnu hrubú podložku môžeme použiť. Ďakujem pekne za odpoveď.
Miriam
04.01.2024
Dobrý deň. Maximálna tolerancia je 2 mm na 1 meter. Áno, podlahu môžete pokladať na OSB dosky. Čo sa týka podložky, podlaha už má integrovanú podložku, takže nepotrebujete žiadnu dodatočnú podložku, len podlahu a môžete ju priamo pokladať na OSB dosku. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)
Dobrý večer, prosím vás, z čoho je nosná doska? Ďakujem
Lujza
03.01.2024
Dobrý deň, pri podlahe Modular ONE Hydron je nosná doska polymérová.
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)