• -26%

Organic FLEX drevodekory 4V

436000002483
Kompozitná podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 7 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Organic FLEX v odtieňoch drevodekorov je jedinečná svojou odolnou vrstvou, takže malé nehody sa nemusia premeniť na katastrofy. Bohaté hrejivé odtiene podčiarkuje 1 milimeter hrubá korková vrstva PerfectPad®, zabezpečujúca pohodlie pri každom jednom kroku.

Podlahy Organic FLEX sú mimoriadne tiché pri chôdzi a tiež príjemne teplé na dotyk pri chôdzi bosou nohou. Technológia poskytuje vysokú odolnosť voči striekajúcej vode.

Pod značkou ORGANIC nájdete podlahy vyrobené z organického materiálu - dreva, kombinujúce to najlepšie. S pomocou špeciálnej technológie sú podlahy ORGANIC odolné voči vode až do 48 hodín a môžu byť tak inštalované aj v miestnostiach ako kúpeľne. Podlahy z Nemecka vyrábane pre značku ORGANIC majú robustný povrch s odolnosťou proti oderu AC5, takže zvládnu aj domáce zvieratá alebo presun nábytku. ORGANIC podlahy sa výborne hodia pre spokojné nažívanie s domácimi miláčikmi.

Kompozitné podlahy svojou multifunkčnosťou použitia pokrývajú oblasť ekologických a vysoko odolných podláh. Podlahy sú príjemné na dotyk, štruktúrou pripomínajú drevo a sú vyrobené z materiálov, ktoré sú teplé pri chôdzi.

Vlastnosti produktu

Dizajnová 4V drážka
Záťažová trieda 34
Garancia 30 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)