Gerflor Virtuo 30

436000002495
Vinylová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 2 mm
Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Virtuo 30 značky Gerflor prináša prémiovú kvalitu pre každú domácnosť. Krása svetlých, štýlovo navrhnutých drevených povrchov imitácií parketových dosiek a čisté moderné línie dlaždíc s betónovým efektom, dodajú interiéru vášho domova príťažlivosť. S hrúbkou 0,30 mm nášľapnej vrstvy je kolekcia Virtuo 30 ideálna na použitie v obytných priestoroch a zaručuje odolnosť voči nárazom alebo poškriabaniu.

Dosky a dlaždice Virtuo 30 sú 100 % recyklovateľné v rámci odhodlania značky chrániť životné prostredie, ktoré zahŕňa starostlivý výber surovín a recykláciu odrezkov. Virtuo 30 má najvyššie hodnotenie A+ za kvalitu vzduchu v interiéri. Voľba tejto kolekcie značky Gerflor je prospešná nielen pre životné prostredie, ale aj pre vaše zdravie.

Francúzsky Gerflor je špecialista a svetový líder v oblasti riešení odolných podláh. Etablovaná značka vo viac ako 100 krajinách sveta neustále rozvíja svoje aktivity na nové trhy. Vo všetkých výrobných závodoch má Gerflor certifikát ISO 14001 a dodržiava najvyššie štandardy, pokiaľ ide o životné prostredie.

Inovatívna technológia rigidných vinylových dielcov značky Gerflor umožňuje vytvárať komerčné športové priestory, ako aj dizajnové domáce priestory pre každého bez rozdielov. Výhodou Gerflor je rôznorodosť dekorov a dostupných prevedení - ako v lepenom vinyle, tak v klikovom systéme.

Vinylové podlahy sú moderný a obľúbený typ podlahy ktorý sa inštaluje lepením a patria medzi vysoko odolné podlahy určené aj pre komerčné použitie. Ich výhodou je, že sa môžu inštalovať bez dilatácií a prechodových líšt.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 31
Celková hrúbka 2 mm

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobca je členom asociácie výrobcov podláh MMFA, ktorá zodpovedá za technologické postupy, materiály a dôveryhodnosť výrobcu. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Často kladené otázky

Môžem sa spoľahnúť pri vinylových podlahách na zdravotnú nezávadnosť?

Áno. Nami ponúkané vinylové podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné.  

Sú vinylové podlahy vhodné k francúzskym oknám?

Pôvodné obavy z vinylových podláh pri francúzskych oknách vychádzali z toho, že celovinylové podlahy reagovali na teplo horšie z pohľadu rozmerovej stálosti. Podlahy zložené z vinylovej vrstvy na nosnej doske HDF alebo SPC sú stabilnejšie, takže ich môžete položiť aj k francúzskym oknám.

V čom spočívajú výhody vinylových podláh vo formáte lamiel?

Vinylové podlahy vo formáte lamiel s klikom môžete inštalovať plávajúcim spôsobom, a nie je potrebné ich lepiť. Ušetríte čas aj peniaze.

Ako sú na tom vinylové podlahy s odolnosťou?

Vinylové podlahy patria medzi stredne odolné podlahy, ak hľadáte maximálnu odolnosť, aj za cenu nižšieho komfortu pri chôdzi, siahnite po laminátovej podlahe.

Potrebujem pod vinylovú podlahu podložku?

Áno, podložka pomôže ochrániť podlahu a predĺži jej životnosť. Ak je podklad minerálny ako napríklad cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem nainštalovať vinylovú podlahu na akýkoľvek povrch?

Nie. Vinylová podlaha sa nesmie inštalovať na koberce a iné mäkké podklady. Pri použití vhodnej podložky sa dá vinylová podlaha nainštalovať plávajúcim spôsobom na nivelizovaný podklad, OSB dosky alebo rovnú pôvodnú dlažbu (nezabudnite vyšpárovať špáry, aby bola dlažba v rovine).

V čom je rozdiel medzi vinylom a kompozitom?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Takáto kompozitná podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Z čoho je zložená vinylová podlaha?

Vinylová podlaha môže byť zložená z jednej vrstvy vinylu alebo zložená z viacerých vrstiev, kde jedna z nich je vinylová. V takom prípade je len nášľapná vrstva z vinylu, vďaka čomu je podlaha mäkšia a komfortná pri chôdzi, no zároveň má pevné jadro vďaka nosnej doske z HDF ale SPC materiálu.

Koľko druhov vinylových podláh existuje?

Na trhu existuje množstvo druhov a typov vinylových podláh – vinyl v roliach, vinylové dielce na lepenie aj klikové podlahy s vinylou vrstvou. Posledné menované predstavujú inovovaný produkt vďaka možnosti pokládky plávajúcim spôsobom.

Podlahy s vinylovou vrstvou na HDF alebo SPC nosiči spájajú v sebe výhody vinylu ako komfort pri chôdzi a vlastností týchto nosných dosiek - vyššia rozmerová stálosť a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu. V našej ponuke nájdete aj druh vinylových podláh s klikovým systémom, ktoré nie je potrebné lepiť, a tiež vinylové dielce na lepenie.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)