• -24%

EGGER GreenTec Large 4V

436000002221
Kompozitná podlaha v prevedení Large lamela s celkovou hrúbkou 7,5 mm a 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia EGGER Design GreenTec je prirodzene dobrou voľbou, ktorá naplní vaše očakávania. Vďaka špecializovanej technológii výroby a s udržateľnými materiálmi v jadre, predstavuje kolekcia robustný a vodeodolný produkt pre interiéry.

Spolu 20 starostlivo vybraných dekorov v odtieňoch dubu, mramora a keramiky prichádza v hrúbke 7.5 milimetra a dvoch formátoch: Classic (1292 x 193 mm) alebo Large (1292 x 246 mm). S triedou záťaže 33 a protisklzovým hodnotením R10 dostala kolekcia nemecké ocenenie Blue Angel award.

Nemecká značka EGGER Group sídli v St. Johann v Tirolsku a patrí medzi popredných svetových výrobcov materiálov na báze dreva. Rodinný podnik bol založený v roku 1961 a dnes vyrába na 21 miestach v 11 krajinách sveta. Divízia EGGER Flooring ponúka perfektnú podlahovú krytinu pre najrozmanitejšie požiadavky vo verejných alebo súkromných priestoroch.

EGGER pravidelne prichádza so širokou škálou dekorov, ako aj s tromi špecializovanými kategóriami produktov - kompozitné podlahy GreenTec, korkové podlahy Comfort a laminátové podlahy. Pre maximálnu kompatibilitu je možné zladiť vašu EGGER podlahu so soklovými lištami a prvkami EGGER.

Značka ponúka široký sortiment výrobkov v rôznych dizajnérskych priemysloch ako materiál pre nábytok, zástenné panely, a preto je o to jednoduchšie zladiť váš nábytok s podlahou.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 7,5 mm
Dizajnová 4V drážka
Garancia 25 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát označuje produkty s nízkym obsahom emisií, ktoré sa vylúčia do prostredia.Cieľom je celkové zníženie emisií v materiáloch použitých na stavbu, zariadenie a nábytok za účelom zlepšenia vzduchu v interiéri. Podlaha je vyrobená z recyklovatelných a prírodných materiálov. Neobsahuje škodlivé látky, plasty a zmäkčovadlá. Podlahy Egger Design GreenTec ma vysoko odolný povrch proti vode. Podľa testov asociácie NALFA vyšiel s najlepšími výsledkami a povrchová odolnosť podláh je až 72 hodín. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Značka kvality,spoľahlivosti a dôveryhodnosti firmy z hladiska výroby a manažmentu.

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (1 otázok)

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aká je hmotnosť tento podlahy?
Michaela
03.01.2024
Dobrý deň, podlaha jedno balenie 2,543 m2 má 17 kg. Pekný deň
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (0)