Vinyl Parador Classic 2030

43600000700
Vinylová podlaha v prevedení jednolamela s celkovou hrúbkou 9,6 mm

Zvoľte si variant

Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Classic 2030 pre milovníkov klasiky. Parador vytvoril kolekciu s reliéfnou štruktúrou dreva, ktorá poskytuje úžasne reálny dojem dreva, na dotyk aj na pohľad. Lamely sa spájajú bez jasne viditeľných medzier a vytvárajú ucelený celkový dojem.

Dizajnová podlaha Parador Classic 2030 má jadrovú dosku HDF so zvýšenou ochranou proti napučaniu, pomocou ktorej možno dokonale vyrovnať nerovnosti. Podlahy v tejto kolekcii sú robustné, antibakteriálne a ľahko sa čistia a vďaka systému Safe-Lock® PRO click sa dajú rýchlo a kvalitne inštalovať.

Classic 2030 je vhodná na pokládku nad podlahové vykurovanie, a ak máte radi domácu pohodu, zvuková izolácia z korku zabezpečuje tú najlepšiu možnú akustiku miestnosti a vysokú úroveň komfortu chôdze a bývania.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 9,6 mm
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Certifikáty

Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobca je členom asociácie výrobcov podláh MMFA, ktorá zodpovedá za technologické postupy, materiály a dôveryhodnosť výrobcu. Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie.

Často kladené otázky

Môžem sa spoľahnúť pri vinylových podlahách na zdravotnú nezávadnosť?

Áno. Nami ponúkané vinylové podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné.  

Sú vinylové podlahy vhodné k francúzskym oknám?

Pôvodné obavy z vinylových podláh pri francúzskych oknách vychádzali z toho, že celovinylové podlahy reagovali na teplo horšie z pohľadu rozmerovej stálosti. Podlahy zložené z vinylovej vrstvy na nosnej doske HDF alebo SPC sú stabilnejšie, takže ich môžete položiť aj k francúzskym oknám.

V čom spočívajú výhody vinylových podláh vo formáte lamiel?

Vinylové podlahy vo formáte lamiel s klikom môžete inštalovať plávajúcim spôsobom, a nie je potrebné ich lepiť. Ušetríte čas aj peniaze.

Ako sú na tom vinylové podlahy s odolnosťou?

Vinylové podlahy patria medzi stredne odolné podlahy, ak hľadáte maximálnu odolnosť, aj za cenu nižšieho komfortu pri chôdzi, siahnite po laminátovej podlahe.

Potrebujem pod vinylovú podlahu podložku?

Áno, podložka pomôže ochrániť podlahu a predĺži jej životnosť. Ak je podklad minerálny ako napríklad cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem nainštalovať vinylovú podlahu na akýkoľvek povrch?

Nie. Vinylová podlaha sa nesmie inštalovať na koberce a iné mäkké podklady. Pri použití vhodnej podložky sa dá vinylová podlaha nainštalovať plávajúcim spôsobom na nivelizovaný podklad, OSB dosky alebo rovnú pôvodnú dlažbu (nezabudnite vyšpárovať špáry, aby bola dlažba v rovine).

V čom je rozdiel medzi vinylom a kompozitom?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Takáto kompozitná podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Z čoho je zložená vinylová podlaha?

Vinylová podlaha môže byť zložená z jednej vrstvy vinylu alebo zložená z viacerých vrstiev, kde jedna z nich je vinylová. V takom prípade je len nášľapná vrstva z vinylu, vďaka čomu je podlaha mäkšia a komfortná pri chôdzi, no zároveň má pevné jadro vďaka nosnej doske z HDF ale SPC materiálu.

Koľko druhov vinylových podláh existuje?

Na trhu existuje množstvo druhov a typov vinylových podláh – vinyl v roliach, vinylové dielce na lepenie aj klikové podlahy s vinylou vrstvou. Posledné menované predstavujú inovovaný produkt vďaka možnosti pokládky plávajúcim spôsobom.

Podlahy s vinylovou vrstvou na HDF alebo SPC nosiči spájajú v sebe výhody vinylu ako komfort pri chôdzi a vlastností týchto nosných dosiek - vyššia rozmerová stálosť a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu. V našej ponuke nájdete aj druh vinylových podláh s klikovým systémom, ktoré nie je potrebné lepiť, a tiež vinylové dielce na lepenie.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)