Od svojho vzniku v roku 1897 je v Kronospan drevo stredobodom ich podnikania. Je to udržateľný, obnoviteľný a ekologický stavebný výrobok, ktorý pomáha udržať uhlík mimo atmosféry a počas celej jeho životnosti ukladá až jednu tonu CO2 na m3.

Drevo je tiež dôležitou súčasťou dlhého a efektívneho procesu recyklácie a opätovného použitia – pre podlahy na báze dreva a dokonca aj pre zelenú energiu. Vďaka tomu je jeho životný cyklus negatívny na CO2.

„Efektívne predlžujeme životný cyklus dreva tým, že z neho urobíme stavebný alebo nábytkový materiál, ktorý je možné recyklovať a ďalej používať. Opätovné použitie dreva je našou každodennou úlohou, ktorej sa v Kronospane venujeme.“ Získavanie recyklovaného a udržateľne pestovaného dreva je veľkým krokom k ekologickejšiemu priemyslu a hospodárstvu.

Kolekcie laminátovej podlahy Krono Original® >>

Vzorkovú predajňu s odborným personálom nájdete v Žiline >>

Láska k prírode spracovaná v detailoch podlahy

Spoločnosť Kronospan je na trhnu viac ako 120 rokov a zodpovednosť k prírode bola vždy na prvom mieste.

Do svojich podláh dáva Kronospan kus prírody a svoju lásku k nej vyjadruje reálnymi prevedeniami dekorov. Aby podlaha vydržala minimálne 15 až 20 rokov, musí obsahovať kvalitné materiály a precízne spracovanie. Hlavnou zložkou je drevo, ktoré tvorí až 90% materiálu.

Povrchovou úpravou doviedli svoje produkty k dokonalosti a na dotyk je podlaha reliéfna. Dodnes vytvorili až 15 typov štruktúr, ktoré vyjadrujú povrchy drevín podľa spôsobu opracovania a vytvorili systém synchronných pórov (Authentic Embossed), čím je podlaha reálna na dotyk hŕč, žilnatiny a letokruhov drevín. Na povrchu nie je rovnaká štruktúra po celej dĺžke. Synchronizáciou dosiahli reálnosť aj toho najmenšieho detialu dreva.

1.Vďaka zloženiu povrchovej vrstvy sú všetky ich podlahy radené ako antibakteriálne. Materiál nevytvára vhodné prostredie pre normálne fungovanie baktérií a zabraňuje tým ich možnému rastu. Podlahy sú vďaka tejto úprave ideálne pre alergikov.

2. Všetky laminátové podlahy značky Krono Original® prechádzajú prísnym testovaním vlastností, aby spĺňali medzinárodné štandardy kvality. Testy preukázali odolnosť a kvalitu produktov.

3. Vybrané dekory majú vhodnú štruktúru povrchu s vysokým trením, čo zvyšuje jej triedu protišmykovosti. Tieto dekory sú vhodné pre použitie v domácnosti, ale aj komerčných priestoroch, kde môže ľahko vzniknúť riziko pošmyknutia.

4. Vybrané kolekcie majú špeciálny povrch odolný pred poškriabaním, ktoré vzniká v dôsledku intenzívneho používania. Tieto podlahy sú skvelé chránené pred mikroškrabancami.