• -48%
  • Výpredaj

Laminát Parador Hydron 600 M4V

Laminátová podlaha v prevedení dlhá lamela s celkovou hrúbkou 9 mm a 4-stranným miniskosením hrán

Zvoľte si variant

Dub Valere tmavo bielený P1744808
Kalkulačka balení
1 bal = 1.874 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
-48% 37,99 €/m2 19,90 €/m2
Spolu: 37,29 € s DPH
31,08 € bez DPH
Znížená cena platí len do vypredania našich zásob. Potom už nebude možné objednať.
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
Môžete mať doma už 23.7.2024
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Parador Hydron 600 je stelesnením inovácií spoločnosti. Podlaha odolá záťaži aj stojatej vode, a to s ochranou až do 24 hodín. Hydron 600 vás presvedčí najvyššou funkčnosťou a jedinečnou kvalitou dizajnu, ktorý vznikol vďaka spolupráci s renomovanými dizajnérmi.

Dojem realistického dizajnu dreva vytvára jeho prirodzená štruktúra s autentickými zrnami dreva. Zvýšená vodivosť laminátovej podlahy Parador Hydron znižuje elektrostatický náboj podlahy. Rozmerovo stabilná podlaha má celoplošnú impregnáciu hrán ako záruku spoľahlivej ochrany proti napučaniu. Kolekcia Hydron 600 je vhodná na pokládku nad podlahové vykurovanie a podlahové chladenie.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete. Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou.

 Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”.

Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu, ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videá

Návod na pokládku laminátovej podlahy

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 33
Celková hrúbka 9 mm
Lifetime garancia

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 1285 mm Šírka 243 mm Výška 9 mm Hmotnosť 16.12 kg Dodávateľské balenie 1.874 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná Mini-V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub Valere tmavo bielený
Farebný odtieň Tmavý
Rozmery
Formát 1285 x 243 mm
Hrúbka celkom 9 mm
Kvalita
Trieda záťaže 23/33
Garancia pre domácnosti Lifetime (doživotná)
Zaradenie
Kolekcia Hydron 600
Typ výrobku Laminátová podlaha
Povrch
Štruktúra povrchu Prírodná štruktúra

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Alternatívne produkty

Zvolený produkt Alternatívne produkty
Fotografia Laminát Parador Hydron 600 Dub Valere limetkový M4V Laminát TrendTime 6 Dub Valere tmavý 4V
Názov Laminát Parador Hydron 600 Dub Valere limetkový M4V Laminát TrendTime 6 Dub Valere tmavý 4V
Značka Parador Parador
Typ výrobku Laminátová podlaha Laminátová podlaha
Kolekcia Hydron 600 Trendtime 6
Hrúbka celkom 9 mm 9 mm
Formát 1285 x 243 mm 2200 x 243 mm
Podlahové kúrenie - vhodnosť - Vhodné
Montáž - Plávajúca pokládka
Cena 19,90 € 37,99 € 34,99 €
Viac parametrov

Na stiahnutie

  • Vlastnosti laminátových podlách Parador 39.05 kiB
  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador 2.71 MiB
  • Manuál na pokládku laminátových podláh CZ 1.97 MiB
  • Sprievodca laminátovými podlahami Parador SK 9.5 MiB
  • Technicky list Laminat Hydron 600 DE 181.26 kiB
  • Vkladka Laminat Hydron 600 1.04 MiB

Často kladené otázky

Môžem položiť na laminátovú podlahu kuchynskú linku?

Väčšina etablovaných výrobcov neodporúča pokládku kuchynskej linky na laminátovú podlahu z dôvodu, že takýto postup môže zastaviť roztiažnosť. Roztiažnosť je prirodzená a želaná funkcia podlahy položenej plávajúcim spôsobom.

Ak ju zastavíte, výrobca podlahy vám nemusí uznať záruku. Odporúča sa preto nepokladať podlahu pod kuchynskú linku, respektíve ponechať dilatačnú medzeru v mieste, ktoré zakryje soklová lišta. Druhým riešením môže byť aspoň vykrúžiť otvory pre nožičky, ktoré umožnia dilatáciu v určitej miere.

Líšia sa click-y pri laminátovej podlahe?

Áno, vo svete existuje niekoľko licencovaných výrobcov clickov, ktorí sa líšia kvalitou. Niekedy si výrobca vyvinie aj vlastný klik. Okrem pevnosti je rozdielny aj spôsob inštalácie - niektoré podlahy sa inštalujú jednotlivo po lamelách, iné kliky vyžadujú pokládku po celých radoch. Riaďte sa návodom výrobcu.

Je rozhodujúca hrúbka laminátovej podlahy?

Áno, hrubšia podlaha môže pomôcť v prípadoch, ak sa potrebujete dostať v priestore na určitú výšku. Tiež je hrubšia podlaha o niečo odolnejšia.

Môžem laminátovú podlahu inštalovať na podlahové kúrenie?

Áno, je to možné, no záleží, čo od podlahového kúrenia očakávate. Laminátová podlaha má vyšší tepelný odpor, preto nástup tepla po zapnutí kúrenia bude trvať dlhšie.

Čím je najlepšie čistiť laminátovú podlahu?

Pre čistenie laminátovej podlahy odporúčame využívať štandardné čističe na podlahy. Nájdete ich v sekcii.

Je laminátová podlaha odolná voči mikroškrabancom?

Áno, kvalitná laminátová podlaha má vysoké stupne odolnosti voči mikroškrabancom. Z tohto ohľadu je laminátová podlaha najlepšou voľbou - ak máte domáce zvieratá alebo deti. Najvyššia štandardne predávaná trieda je AC5.

Ako dlho vydrží laminátová podlaha?

Ak je laminátová podlaha správne položená, patrí medzi najodolnejšie podlahy vôbec a môžete počítať s tým, že pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. 

Kde môže byť položená laminátová podlaha?

Laminátovú podlahu môžete položiť v tých obytných miestnostiach, kde nepredpokladáte kontakt s vodou. Keďže sú laminátové podlahy konštrukčne tvorené z prírodných materiálov, nikdy nebudú 100% vodeodolné. Existujú laminátové podlahy so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode, najčastejšie je to 24 až 72 hodín.

Ako sa dajú položiť laminátové podlahy?

Laminátová podlaha má v spojoch tzv. click systém, vďaka čomu je možné inštalovať ju plávajúcim spôsobom. Pokládka laminátovej podlahy je možná na rôzne podklady vrátane rovnej keramickej dlažby alebo OSB dosiek. Koberce sú nevhodným podkladom. Jednotlivé lamely pokladajte paralelne k dopadu svetla, čiže kolmo na stenu s oknami v miestnosti.

Väčšina výrobcov má pokyny na inštaláciu laminátovej podlahy, najlepšie je postupovať podľa ich pokynov a inštaláciou v súlade s nimi zachovať nárok na záruku výrobcu.

Otázky od zákazníkov (1 otázka)

Dobry den, zakupili sme si u vas laminátovú podlahu Parador Hydron 600 dub skyline perlovo šedý. Pokladaná plocha má rozmer 89m2 a tak sa chcem opýtať,či je nutné dávať prechodové lišty niekde medzi izbami? Alebo je to zhľadiska prípadnej dilatácie na dané m2 v poriadku? Dakujem za odpoved.
Marcela T.
22.12.2023