Gerflor Virtuo 30 Rigid Acoustic EIR

436000002506
Doprava zadarmo od 120 €
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Kolekcia Gerflor Virtuo 30 Rigid Acoustic ponúka 32 úžasných farieb: parkety, voskovaný betón, kameň. Veľmi realistický vzhľad lamiel a ich matná povrchová úprava umocnia pocit tepla vo vašej domácnosti a zároveň dokonale splynú so štýlom každého interiéru. Veľkou výhodou kolekcie Gerflor Virtuo 30 Rigid Acoustic je ľahká inštalácia pomocou klik systému.

Vďaka tomu je kompozitná podlaha Virtuo 30 Rigid Acoustic ideálnym riešením na renováciu. Inštalácia je možná napríklad na dlaždice, ak sú škáry široké menej ako 8 mm a hlboké 3 mm. Celá kolekcia má integrovanú akustickú podložku, ktorá obmedzuje hluk. Gerflor Virtuo 30 Rigid Acousti je zdravá podlaha a má najvyšší A+ certifikát pri meraní kvality vzduchu v interiéri.

Francúzsky Gerflor je špecialista a svetový líder v oblasti riešení odolných podláh. Etablovaná značka vo viac ako 100 krajinách sveta neustále rozvíja svoje aktivity na nové trhy. Vo všetkých výrobných závodoch má Gerflor certifikát ISO 14001 a dodržiava najvyššie štandardy, pokiaľ ide o životné prostredie.

Inovatívna technológia rigidných vinylových dielcov značky Gerflor umožňuje vytvárať komerčné športové priestory, ako aj dizajnové domáce priestory pre každého bez rozdielov. Výhodou Gerflor je rôznorodosť dekorov a dostupných prevedení - ako v lepenom vinyle, tak v klikovom systéme.

Kompozitná podlaha je moderný typ podlahovej krytiny, ktorý využíva kombináciu rôznych materiálov, často s cieľom dosiahnuť optimálnu odolnosť, estetiku a jednoduchú údržbu. Príjemné a teplé na chôdzu a odolné na bývanie.

Vlastnosti produktu

Záťažová trieda 31
Celková hrúbka 5,4 mm

Parametre produktu

Základné
Dĺžka mm Šírka mm Výška mm Hmotnosť 0 kg Dodávateľské balenie m2

Často kladené otázky

Môžem kompozitnú podlahu celoplošne lepiť?

Áno, tento drahší spôsob pokládky je odporúčaný výrobcami. Celoplošné lepenie predstavuje istejší spôsob, kedy podlaha nepotrebuje dilatačné špáry pre roztiažnosť a dá sa nalepiť v určitom množstve bez prechodových líšt.

Aký je rozdiel medzi kompozitnou a vinylovou podlahou?

Kompozitná podlaha môže obsahovať vinylovú nášľapnú vrstvu, ale nemusí. Podlaha s vinylom navrchu je tiež v podstate kompozitom. Vďaka nosnej doske SPC alebo HDF preberá želané vlastnosti týchto materiálov - vyššia rozmerová stabilita a menšia náchylnosť na prekreslenie nerovností podkladu.

Prečo patria kompozitné podlahy k najobľúbenejším v súčasnosti?

Predovšetkým pre ich multifunkčnosť a robustnosť. Sú vodeodolné, povrch má dobré parametre aj v odolnosti, zároveň sú kompozitné podlahy príjemné na dotyk aj chôdzu. Sú tiché. Predstavujú výborné riešenie aj do náročných miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Je kompozitná podlaha odolnejšia ako laminát?

Nie, laminátové podlahy podliehajú prísnejšiemu testovaniu odolnosti, napriek tomu má kompozitná podlaha zvyčajne vysokú mieru odolnosti. Výmenou za nižšiu odolnosť voči laminátu ale získavate komfort pri chôdzi, teplejší povrch aj vodeodolnosť.

Čo potrebujem pre pokládku kompozitnej podlahy?

V prípade, že kompozitná podlaha nemá integrovanú podložku, budete ju potrebovať. Ak pokladáte na podklad s minerálnou zložkou ako cementový poter alebo sádrová nivelačka, z ktorých sa môže vyparovať dodatočná vlhkosť, potrebujete aj parozábranu.

Môžem sa pri kompozitných podlahách spoľahnúť na ich bezpečnosť?

Áno. Nami ponúkané kompozitné podlahy spĺňajú prísne normy na zdravotnú nezávadnosť a ich štandardné použitie je bezpečné. 

Z akých vrstiev sa skladá kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha sa skladá z niekoľkých vrstiev – nášľapnej, dekoračnej, nosnej a v niektorých prípadoch aj vrstvy integrovanej podložky. Najčastejšie je nosná doska pri kompozitnej podlahe z prírodného materiálu HDF alebo populárneho SPC, teda kompozitného plastu, vďaka čomu je podlaha pevná a viac rozmerovo stabilná. Kompozitné podlahy s nosnou doskou SPC sú robustné a vhodné aj do náročnejších miestností s vlhkosťou – vďaka 100% vodeodolnosti.

Otázky od zákazníkov (2 otázky)

To EIR teda znamená, že ak prejdem prstami do podlahe tak nie je hladká ale cítim na dotyk akoby reliéf skutočného dreva?
Peter H.
19.03.2024
Dobrý deň, áno, na dotyk budete cítiť, že podlaha má štruktúru. Aj podlahy bez EIR (alebo iného označenia synchrodekoru) môžu mať štruktúru, tá ale nekopíruje dekoračný papier. EIR a synchrodekor znamená, že štruktúra verne kopíruje štruktúru na dizajnovom papieri. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (1)
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať aký je rozdiel medzi podlahami Gerflor Virtuo 30 Rigid Acoustic EIR a Gerflor Virtuo 30 Rigid Acoustic? Čo vlastne znamená to EIR? Ďakujem
Peter H.
19.03.2024
Dobrý deň Peter, výrobca označuje pojmom EIR (Emboss in Register) podlahy, pri ktorých štruktúra povrchu kopíruje dizajn textúry a pridáva tým realistický vzhľad aj pocit na dotyk, ktorý sa blíži reálnemu drevu či dlažbe. Ďakujeme
Zobraziť odpoveď
Užitočná otázka (2)