Parador Classic 3060 0V

Drevená podlaha Parador Classic 3060 v prevedení trojlamela s 3,6mm vrchnou vrstvou z masívneho dreva a bez skosenia hrán

Zvoľte si variant

Javor európsky P1518122

Odtieň dekoru sa môže líšiť od obrázku.

Kalkulačka balení
1 bal = 3.663 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
69,59 €/m2
Spolu: 254,91 € s DPH
212,42 € bez DPH
Na objednávku obvykle do 14 dní
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
O naskladnení a doručení zakúpeného tovaru vás budeme informovať
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Drevený skvost pre skutočne náročných - Parador kolekcia Classic 3060 splní požiadavky najnáročnejšieho milovníka dizajnu. Vysokokvalitná drevená podlaha s kvalitnou lakovanou alebo olejovanou povrchovou úpravou vytvára ojedinelú a prirodzenú atmosféru pre prostredie každej izby.

Kolekcia Classic 3060 je odolná a štýlová, pri pokládke sa vďaka systému Automatic-Click s pozdĺžnym a koncovým uzamykaním hrán nezapotíte. Celoplošná impregnácia lamiel a vrchných vrstiev zabezpečuje spoľahlivú ochranu proti napučaniu. Vrchná vrstva dosahuje hrúbku úctyhodných 3,6 mm.

Kolekcia je vhodná na inštaláciu na podlahové vykurovacie systémy. Ak vám záleží na ekológii, na výrobu drevenej podlahy Parador Classic 3060 sú využívané materiály z udržateľne obhospodarovaných zdrojov.

Drevené podlahy v sebe spájajú prírodné vlastnosti s exkluzivitou, pričom máte na výber medzi rôznymi povrchovými úpravami ako olej, matný lak či rôzne štruktúry. Drevená podlaha môže byť použitá vo všetkých obytných priestoroch a v závislosti od intenzity používania aj v kanceláriách a obchodných priestoroch. Podlaha však nie je vhodná v mokrých miestnostiach.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete . Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou. Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať.

Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami.A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”. Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu , ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videá

Návod na pokládku drevenej podlahy

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 13 mm
Garancia 25 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 2200 mm Šírka 185 mm Výška 13 mm Hmotnosť 26.08 kg Dodávateľské balenie 3.663 m2
Rozmery
Hrúbka celkom 13 mm
Formát 2200 x 185 mm
Hrúbka nášľapnej vrstvy 3,6 mm
Kvalita
Garancia pre domácnosti 25 rokov
Garancia pre komerčné priestory NIE
Dizajn
Vzor 3-lamela
Priznaná drážka bez drážky
Priznaná drážka - typ bez drážky
Dekor/drevina Javor
Názov dekoru Javor európsky
Triedenie dreva Natur
Farebný odtieň Svetlý
Zloženie
Spoj Automatic-Click
Nosič Masívne drevo Smrek/Jedľa
Integrovaná podložka NIE
Zaradenie
Kolekcia Classic 3060
Typ výrobku Drevená podlaha 3-vrstvá
Povrch
Štruktúra povrchu Hladká štruktúra
Povrchová úprava Lak matný
Odporúčané príslušenstvo
Dekor originál soklovej lišty Javor európsky E001
Odporúčaná podložka Všetky podložky Parador
Inštalácia
Montáž Plávajúca pokládka alebo Celoplošné lepenie
Podlahové kúrenie a chladenie
Podlahové kúrenie - vhodnosť Vhodné
Podlahové kúrenie Vhodné - na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Pečať “RealWood” vďaka European federation of parquet industry označuje podlahy vyrobené zo skutočného dreva. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Na stiahnutie

  • Vlastnosti drevených podláh Parador 40.94 kiB
  • Sprievodca drevenými podlahami Parador 2.05 MiB
  • Manuál pre pokládku drevených podláh PARADOR CZ 6.17 MiB
  • Vkládka Parador Classic 3060 923.87 kiB
  • 254240009793-0 385.66 kiB

Často kladené otázky

Dá sa drevená podlaha celoplošne nalepiť?

Celoplošné lepenie predstavuje síce drahší, ale vo väčšine prípadov najvhodnejší spôsob inštalácie drevenej podlahy. Celoplošne nalepená drevená podlaha drží na svojom mieste a slúži roky.

Je dovolené pokladať drevenú podlahu na OSB dosky?

Áno, pri použití vhodnej podložky bez parozábrany môžete ako podklad využiť aj OSB dosky.

Sú na drevenej podlahe viac vidieť mikroškrabance a ako sa dajú opraviť?

Závisí aj od svetlosti zvoleného dekoru, štruktúry a povrchovej úpravy. Na opravu škrabancov na drevenej podlahe existujú špecializované opravné sady.

Môžem použiť drevenú podlahu aj na podlahové kúrenie?

Áno, počítajte však s dlhším nástupom tepla. Podlaha ale zároveň vydrží teplá dlhšie po vypnutí kúrenia.

Je možné prebrúsiť drevené podlahy? Ak áno, koľkokrát je možné prebrúsenie?

Áno, drevené podlahy je možné prebrúsiť, avšak počítajte s tým, že pri kartáčovanej štruktúre ju stratíte. V závislosti od použitej techniky a výšky nášľapnej vrstvy je možné prebrúsenie 1 až 3 krát.

Prečo je dôležitá výška nášľapnej vrstvy pri drevenej podlahe?

Nášľapná vrstva určuje vzhľad aj funkčnosť podlahy. Čím vyššia nášľapná vrstva, tým odolnejšia podlaha. Výška tejto vrstvy určuje aj to, ako často je možné podlahu prebrúsiť.

Budem sa musieť o drevenú podlahu starať viac?

Áno, drevená podlaha si vyžaduje o niečo vyššiu starostlivosť. Nejde však o nič dramatické, podlahu stačí okrem bežného čistenia v určitých časových intervaloch oživiť – ošetriť ju špeciálne určitými prípravkami.

Môže byť drevená podlaha 100% vodoodolná?

Nie, pri použitých prírodných materiáloch nemôže byť 100% vodoodolná.

Existuje drevená podlaha vo formáte pripomínajúcom staré parkety?

Áno, tento vzor sa nazýva rybia kosť, alebo po anglicky Herringbone. Lamely sú rôznej šírky a dĺžky, ale kladú sa práve do charakteristického vzoru rybej kosti. Ďalším zaužívaným názvom je stromček, presnejšie kladenie podlahy do stromčeka. Vo všetkých prípadoch ide o rovnaký typ vzoru podlahy.

Čo znamená kartáčovaná štruktúra a lakovaná/olejovaná povrchová úprava?

Kartáčovaná štruktúra podlahy znamená, že výrobca povrch upravil kartáčom a dal mu charakteristickú štruktúru dreva, ktorá sa líši od hladkých povrchov. Lakovaný povrch podlahy jej dodáva lesk a odolnosť, olejovaná povrchová úprava je najprirodzenejšia zo všetkých podláh na trhu.

Môžem drevenú podlahu položiť kdekoľvek v domácnosti?

Drevená podlaha je dizajnová a komfortná, ak ju položíte do miestnosti, kde príde do styku s vodou (kúpeľne, predsiene, kuchyne), musíte počítať s nižšou odolnosťou voči vode oproti napríklad kompozitnej podlahe. Je to logické, prírodný materiál dreva nebude nikdy vodeodolný.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)