Parador Classic 3025 M4V 2380

Drevená podlaha Parador Classic 3025 v prevedení jednolamela s 2,5mm vrchnou vrstvou z masívneho dreva, šírkou 2200 mm a mini 4-stranným skosením hrán

Zvoľte si variant

Dub P1744845

Odtieň dekoru sa môže líšiť od obrázku.

Kalkulačka balení
1 bal = 3.327 m2
+
Vyberte si zaokrúhlené množstvo
Zadajte číslo
122,39 €/m2
Spolu: 407,19 € s DPH
339,33 € bez DPH
Na objednávku obvykle do 14 dní
Podlahu si môžete pozrieť v 31 predajniach na Slovensku
Doprava zadarmo od 120 €
O naskladnení a doručení zakúpeného tovaru vás budeme informovať
Vaša platba je bezpečná

Popis produktu

Drevené veľkoplošné lamely Parador z kolekcie Classic 3025 otvoria širokú škálu dizajnových možností pre ľudí s vysokými nárokmi na dizajn a kvalitu. V triede Living sa spája viditeľný vzor dreva, avšak nie je tak výrazný ako pri triede Rustikal.

Štvorstranné skosenie podčiarkuje lamely a necháva vyniknúť prirodzenosť drevenej podlahy. Drevená podlaha z kolekcie Classic 3025 je nekompromisná v kvalitea vyznačuje sa celoplošnou impregnáciou lamiel a vrchnej vrstvy. Vrchná vrstva je hrubá 2,5 mm a podlahu môžete inštalovať aj nad podlahové vykurovanie a chladenie .

Na výrobu drevenej podlahy Parador v produktovej línii Classic 3025 sa používa prevažne drevo z udržateľne obhospodarovaných zdrojov. Drevené podlahy Parador Classic 3025 sú niekoľkokrát certifikované pre zdravý a ekologický život.

Drevené podlahy v sebe spájajú prírodné vlastnosti s exkluzivitou, pričom máte na výber medzi rôznymi povrchovými úpravami ako olej, matný lak či rôzne štruktúry. Drevená podlaha môže byť použitá vo všetkých obytných priestoroch a v závislosti od intenzity používania aj v kanceláriách a obchodných priestoroch. Podlaha však nie je vhodná v mokrých miestnostiach.

Nemecká značka prémiových a dizajnových podláh PARADOR už 40 rokov pretvára domy a byty na tie najkrajšie domovy na svete . Špičková kvalita definuje každý jeden produkt PARADOR a všetky v sebe spájajú krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou. Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať.

Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximálny výkon si vyžaduje pevnú pôdu pod nohami.A práve preto je mottom značky PARADOR “living performance”. Sortiment PARADOR zahŕňa drevené podlahy, kompozitné SPC, vinylové aj laminátové s najvyššími štandardmi dizajnu , ktoré sa vyrábajú v nemeckom sídle v Coesfelde a v rakúskom výrobnom závode v Güssingu. PARADOR je mimoriadne obľúbený pre autentické dekory, ktorými dosahuje realistické interiéry.

Videa

Návod na pokládku drevenej podlahy

Vlastnosti produktu

Celková hrúbka 13 mm
Garancia 25 rokov pre domácnosť

Parametre produktu

Základné
Dĺžka 2380 mm Šírka 233 mm Výška 13 mm Hmotnosť 20.33 kg Dodávateľské balenie 3.327 m2
Dizajn
Vzor 1-lamela
Priznaná drážka 4-stranná Mini-V-drážka
Priznaná drážka - typ 4V
Dekor/drevina Dub
Názov dekoru Dub
Farebný odtieň Stredný
Rozmery
Hrúbka celkom 13 mm
Hrúbka nášľapnej vrstvy 2,5 mm
Formát 2380 x 233 mm
Kvalita
Garancia pre domácnosti 25 rokov
Zaradenie
Kolekcia Classic 3025
Typ výrobku Drevená podlaha 3-vrstvá
Povrch
Štruktúra povrchu Hladká štruktúra
Povrchová úprava Olej plus

Certifikáty

Certifikát jednej z najuznávanejších inštitúcií na skúmanie kvality vzduchu v interiéri (Interier Air Quality). Skúma štandardy podlahových materiálov, priľnavosti a podkladov podláh. Certifikát kvality vzduchu v interiéri, kde je produkt použitý. Certifikát perfektnej kvality produktu, bezpečnosti a dokumentácie nezávislého monitorovania inštitúcie TÜV Rheinland. Pečať “RealWood” vďaka European federation of parquet industry označuje podlahy vyrobené zo skutočného dreva. Produkt s týmto označením spĺňa najprísnejšie normy týkajúce sa škodlivín a emisií, ktoré eco-INSTITUT vyžaduje. Touto výrobnou značkou sú označené produkty, ktoré zodpovedajú požiadavkám certifikačného systému z hľadiska zdokumentovania a zlepšovania trvalo udržateľného zalesnenia, ekonomických, ekologických a sociálnych štandardov. Výrobok certifikovaný podľa najprísnejších noriem výskytu emisií. Ekologické označenie: RAL-UZ 176 Výrobok spĺňa podmienky bezpečnosti v súlade so smernicami Európskej Únie. Z hľadiska energetickej úspornosti, udržateľnosti a zvýšeného počtu certifikácie budov, získava označenie Environmental Product Declaration, ktoré sa udeľuje na základe ekologickej bilancie výrobku.

Na stiahnutie

  • Vlastnosti drevených podláh Parador 40.94 kiB
  • Sprievodca drevenými podlahami Parador 2.05 MiB
  • 254240009792-0 374.37 kiB

Často kladené otázky

Dá sa drevená podlaha celoplošne nalepiť?

Celoplošné lepenie predstavuje síce drahší, ale vo väčšine prípadov najvhodnejší spôsob inštalácie drevenej podlahy. Celoplošne nalepená drevená podlaha drží na svojom mieste a slúži roky.

Je dovolené pokladať drevenú podlahu na OSB dosky?

Áno, pri použití vhodnej podložky bez parozábrany môžete ako podklad využiť aj OSB dosky.

Sú na drevenej podlahe viac vidieť mikroškrabance a ako sa dajú opraviť?

Závisí aj od svetlosti zvoleného dekoru, štruktúry a povrchovej úpravy. Na opravu škrabancov na drevenej podlahe existujú špecializované opravné sady.

Môžem použiť drevenú podlahu aj na podlahové kúrenie?

Áno, počítajte však s dlhším nástupom tepla. Podlaha ale zároveň vydrží teplá dlhšie po vypnutí kúrenia.

Je možné prebrúsiť drevené podlahy? Ak áno, koľkokrát je možné prebrúsenie?

Áno, drevené podlahy je možné prebrúsiť, avšak počítajte s tým, že pri kartáčovanej štruktúre ju stratíte. V závislosti od použitej techniky a výšky nášľapnej vrstvy je možné prebrúsenie 1 až 3 krát.

Prečo je dôležitá výška nášľapnej vrstvy pri drevenej podlahe?

Nášľapná vrstva určuje vzhľad aj funkčnosť podlahy. Čím vyššia nášľapná vrstva, tým odolnejšia podlaha. Výška tejto vrstvy určuje aj to, ako často je možné podlahu prebrúsiť.

Budem sa musieť o drevenú podlahu starať viac?

Áno, drevená podlaha si vyžaduje o niečo vyššiu starostlivosť. Nejde však o nič dramatické, podlahu stačí okrem bežného čistenia v určitých časových intervaloch oživiť – ošetriť ju špeciálne určitými prípravkami.

Môže byť drevená podlaha 100% vodoodolná?

Nie, pri použitých prírodných materiáloch nemôže byť 100% vodoodolná.

Existuje drevená podlaha vo formáte pripomínajúcom staré parkety?

Áno, tento vzor sa nazýva rybia kosť, alebo po anglicky Herringbone. Lamely sú rôznej šírky a dĺžky, ale kladú sa práve do charakteristického vzoru rybej kosti. Ďalším zaužívaným názvom je stromček, presnejšie kladenie podlahy do stromčeka. Vo všetkých prípadoch ide o rovnaký typ vzoru podlahy.

Čo znamená kartáčovaná štruktúra a lakovaná/olejovaná povrchová úprava?

Kartáčovaná štruktúra podlahy znamená, že výrobca povrch upravil kartáčom a dal mu charakteristickú štruktúru dreva, ktorá sa líši od hladkých povrchov. Lakovaný povrch podlahy jej dodáva lesk a odolnosť, olejovaná povrchová úprava je najprirodzenejšia zo všetkých podláh na trhu.

Môžem drevenú podlahu položiť kdekoľvek v domácnosti?

Drevená podlaha je dizajnová a komfortná, ak ju položíte do miestnosti, kde príde do styku s vodou (kúpeľne, predsiene, kuchyne), musíte počítať s nižšou odolnosťou voči vode oproti napríklad kompozitnej podlahe. Je to logické, prírodný materiál dreva nebude nikdy vodeodolný.

Otázky od zákazníkov (0 otázok)